Praca w Niemczech

Gdy zdecydujesz się na pracę w Niemczech, prawdopodobnie masz wiele pytań. Co sprawia, że ​​kraj słynie z piwa i kiełbas, które są tak atrakcyjne do pracy? Jakie są korzyści i co muszę wziąć pod uwagę? 24/7 drive może ci pomóc. Tutaj znajdziesz szereg zalet pracy w Niemczech.

Relacje między pracodawcami a pracownikami

W Niemczech relacje między pracodawcami a pracownikami są dobrze zorganizowane w ramach tak zwanego prawa pracy. Na przykład dzięki układom zbiorowym pracy (Tarifverträge) pozycja prawna pracowników jest wzmocniona. Dotyczy to również pracowników z zagranicy.

Ubezpieczenie zdrowotne

Każda osoba mieszkająca lub pracująca w Niemczech jest zobowiązana do uczestnictwa w systemie ubezpieczeń zdrowotnych w celu pokrycia kosztów np. Leczenia szpitalnego, konsultacji lekarza ogólnego lub zakupu leków. Opierając się na zasadzie solidarności (wszyscy mieszkający w Niemczech płacą i przyczyniają się do ogólnych kosztów opieki zdrowotnej), każdy ma również prawo do niezbędnej opieki medycznej.

System emerytalny

Aby zapewnić ci dochód w przyszłości, rząd opracował plan emerytalny. Jest to osadzone w niemieckim planie zabezpieczenia społecznego.

Chcieć wiedzieć więcej? Proszę skontaktuj się z nami!

Chcesz wiedzieć więcej o pracy w Niemczech? Skontaktuj się z 24/7 drive. Chętnie Ci pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania. Proszę wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.