Znajomość języka angielskiego w pracy za granicą – dlaczego warto?

28 lutego 2023

Nawet jeśli już masz doświadczenie jako kierowca zawodowy, znajomość języka angielskiego może pomóc ci w zdobyciu pracy w Holandii lub Belgii. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz pracować w firmie międzynarodowej, która ma swoje siedziby w wielu krajach. Wyjazd do pracy za granicę to często polepszenie jakości życia, dlatego warto zmaksymalizować swoje zyski dzięki znajomości języka angielskiego.

Znaczenie języka w pracy

Kierowcy zawodowi z całego świata zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby znać język angielski, szczególnie jeśli planuje się pracę w Holandii lub Belgii. Znajomość języka angielskiego ułatwia pracę za granicą, ponieważ jest to język, który jest powszechnie stosowany w wielu krajach, w tym w Holandii, Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i wielu innych. W wielu ogłoszeniach o pracę można także znaleźć informację, że na danym stanowisku wymagana jest minimum komunikatywna znajomość języka angielskiego, która zdecydowanie ułatwia pracę zarówno dla zatrudniającego, jak i zatrudnianego.

Wyższe stawki za pracę

Wielu pracodawców w Holandii i Belgii wymaga, aby kierowcy zawodowi znali język angielski, aby móc porozumiewać się z innymi kierowcami, dostawcami i pracownikami. Nawet jeśli już masz doświadczenie jako kierowca zawodowy, znajomość języka angielskiego może pomóc ci w zdobyciu pracy w Holandii lub Belgii. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz pracować w firmie międzynarodowej, która ma swoje siedziby w wielu krajach. Znajomość języka pozwala również w załatwianiu spraw urzędowych. Osoby mogące dość swobodnie porozumiewać się w języku angielskim, nie wymagają uczestnictwa tłumaczy w rozmowach z działem kadr czy bezpośrednim przełożonym. Mogą one same załatwić najistotniejsze kwestie i tym samym zapewnić wyższy komfort obydwu stronom stosunku pracy.

Ułatwienie codziennego życia

Znajomość języka angielskiego może być przydatna w codziennym życiu w Holandii lub Belgii, gdzie wiele sklepów, restauracji i innych usług dostępnych jest tylko w języku ojczystym lub angielskim. Dzięki znajomości języka możesz czytać instrukcje, oglądać filmy i słuchać muzyki w zrozumiałym dla Ciebie języku, a także może pomóc ci w znalezieniu wskazówek i porad dotyczących twojej pracy. Dodatkowo, zawarcie jakichkolwiek znajomości za granicą stanie się dużo łatwiejsze, gdyż w tym momencie bardzo duża część społeczeństw nie tylko w Belgii czy Holandii zna język angielski w stopniu minimum podstawowym i jest otwarta na nawiązywanie nowych przyjaźni.

Podsumowując, znajomość języka angielskiego może pomóc ci w zarabianiu większej ilości pieniędzy, lepszej komunikacji z innymi osobami w pracy i codziennym życiu za granicą. Dlatego jeśli pracujesz za granicą lub chcesz zacząć, powinieneś nauczyć się języka angielskiego i mieć większy wybór ofert pracy. 

NIE UDAŁO CI SIĘ ZNALEŹĆ OFERTY PRACY, KTÓREJ SZUKASZ?

 

WŁĄCZ POWIADOMIENIA I OTRZYMUJ WIADOMOŚCI E-MAIL, GDY OFERTA PRACY BĘDZIE DOSTĘPNA!