Praca w Belgii

Po podjęciu decyzji o pracy w Belgii prawdopodobnie masz wiele pytań. Co sprawia, że ​​kraj ten słynie z piwa i czekolady, które są tak atrakcyjne do pracy? Jakie są korzyści i co muszę wziąć pod uwagę? 24/7 drive może ci pomóc. Tutaj znajdziesz szereg zalet pracy w Belgii.

Relacje między pracodawcami a pracownikami

W Belgii relacje między pracodawcami a pracownikami są dobrze zorganizowane w ramach tzw. Prawa pracy. Na przykład dzięki układom zbiorowym pracy pozycja prawna pracowników jest wzmocniona. Dotyczy to również pracowników z zagranicy.

Ubezpieczenie zdrowotne 

Wszyscy mieszkający w Belgii są zobowiązani do uczestnictwa w programie ubezpieczenia zdrowotnego, na pokrycie kosztów np. Leczenia szpitalnego, konsultacji lekarza ogólnego lub zakupu leków. Opierając się na zasadzie solidarności (wszyscy mieszkający w Belgii płacą i przyczyniają się do ogólnych kosztów opieki zdrowotnej), każdy ma również prawo do niezbędnej opieki medycznej.

System emerytalny

Aby zapewnić Ci dochód w przyszłości, układ zbiorowy Federacji prywatnych agencji pracy dla pracowników tymczasowych ma plan emerytalny. Chcesz wiedzieć więcej o programie emerytalnym? Skontaktuj się z 24/7 drive, aby uzyskać więcej informacji na temat programu emerytalnego.

Chcieć wiedzieć więcej? Proszę skontaktuj się z nami! 

Chcesz wiedzieć więcej o pracy w Belgii? Skontaktuj się z 24/7 drive. Chętnie Ci pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania. Proszę wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.