Praca w Polsce

Po podjęciu decyzji o pracy w Polsce prawdopodobnie masz wiele pytań. Co sprawia, że ​​kraj ten, słynący ze smakowitej kuchni i pięknych kobiet, jest atrakcyjny do pracy? Jakie są korzyści i co musisz wziąć pod uwagę? 24/7 drive może ci pomóc. Tutaj znajdziesz szereg zalet pracy w Polsce.

Relacje między pracodawcami a pracownikami

W Polsce relacje między pracodawcami a pracownikami są zorganizowane w ramach tzw. Stosunku pracy, zawartym w obszernym Kodeksie Pracy, poruszającym kwestie relacji na stopie prawnej. Dotyczy to również pracowników z zagranicy.
Dodatkowo, w zakładach pracy często funkcjonują Związki Zawodowe, które jako dobrowolna organizacja pracowników negocjują poprawę warunków pracy.

Ubezpieczenie zdrowotne

Wszyscy mieszkający w Polsce, zarówno uczniowie, osoby pracujące, jak i emeryci, są zobowiązani do przystąpienia do ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki temu możemy liczyć na świadczenia pieniężne z powodu choroby, tzw. L4, świadczenia zdrowotne z zakresu stomatologii i szczepień ochronnych, zwrot kosztów poniesionych na zakup przedmiotów ortopedycznych, leczenia szpitalnego, konsultacji lekarza ogólnego lub zakupu leków.
W zależności od statusu, sytuacji, a w przypadku osób pracujących, również od rodzaju umowy, w Polsce możemy wyróżnić kilka typów ubezpieczeń społecznych, jednak niezależnie od tego, na każdym etapie Twojego życia w Polsce, będzie towarzyszyć Ci ubezpieczenie!

System emerytalny

Aby zapewnić Ci dochód w przyszłości, w Polsce odkładane są składki zawierające się w kwocie odkładanej z tytułu Obowiązkowego Ubezpieczenia Społecznego. Jednak, tak jak w przypadku ubezpieczenia, każdy ma możliwość dodatkowego oszczędzania według własnych kryteriów. Chcesz wiedzieć więcej o programie emerytalnym? Skontaktuj się z 24/7 drive, aby uzyskać więcej informacji na temat programu emerytalnego.

Chcieć wiedzieć więcej? Proszę skontaktuj się z nami!

Chcesz wiedzieć więcej o pracy w Polsce? Skontaktuj się z 24/7 drive. Chętnie Ci pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania. Proszę wypełnić formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.